Інтернет-ресурси

ОСВІТНІ ВЕБ-РЕСУРСИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Представлено добірку освітніх ресурсів, що розміщені в мережі Інтернет на допомогу учителю у підготовці до основних шкільних програмних предметів.
Освітні веб-ресурси (ОВР) – це інформаційні ресурси освітнього характеру, які розміщенні у веб-просторі локальної чи глобальної мережі у вигляді різних форматів (текстового, графічного, архівного, аудіо та відео форматів і т.д.). ОВР відрізняються від інших ресурсів тим, що вони безпосередньо стосуються освіти, навчального процесу, окремої предметної галузі. Як відомо, освіта особистості – це сукупність систематизованих знань, умінь, навичок, поглядів і переконань, набутих у результаті навчання в навчальному закладі або шляхом самоосвіти.
ЗАГАЛЬНІ САЙТИ
Офіційні сайти
www.mon.gov.ua – офіційний сайт Міністерства освіти і науки України;
www.kmu.gov.ua – Урядовий портал.
Це сайти органів управління. На них розміщені такі освітні веб-ресурси: урядові документи, положення, закони.
http://www.lib.com.ua/ Для учнів, вчителів - електронна бібліотека
http://mirslovarei.com Для учнів, вчителів - світ словників: словники і енциклопедії
Педагогічна преса http://pedpresa.com/
Вікі-ресурси
http://eduwiki.uran.net.ua – ВікіОсвіта – мережеве об’єднання учасників навчально-виховного процесу.
http://uk.wikipedia.org. – Вікіпедія (англ. Wikipedia) – це відкрита багатомовна вікі-енциклопедія.
http://uk.wikibooks.org – Український Вікіпідручник, відкрита та вільна бібліотека навчальної літератури.
Предметні конкурси
http://gra-sonyashnyk.com.ua – українознавчий конкурс «Соняшник».
http://www.uclever.com – конкурс «Патріот» (українське мовознавство)
Освітні ресурси
http://www.man.gov.ua – Мала Академія Наук України.
http://www.teacherjournal.com.ua – Учительський он-лайн журнал.
http://metodportal.net – Методичний портал. Спеціалізований ресурс, призначений для вчителів, співавтором якого може бути кожен з Вас.
http://osvita.ua – Освіта.ua. Мабуть один з найкращих сайтів для вчителя, вихователя, керівника.
http://ostriv.in.ua – Острів знань.
http://shkola.ua – Навчальний портал Школа.ua. Розділ порталу «Вчителям» представляє методичну та навчальну літературу для педагогів.
http://www.teacher.in.ua – Український освітній портал. Український портал для вчителів та викладачів. Розробки уроків і сценаріїв до свят. Методичні матеріали. Наочність до уроків.
http://www.bankportfolio.ru – банк інтернет-портфоліо вчителів.
http://www.koncpekt.org.ua – Все для вчителя. На сайт зібрано матеріали на допомогу вчителю-практику. До вашої уваги конспекти уроків та методи інтерактивного навчання.
http://notatka.at.ua – Записник сучасного вчителя. Сайт для інтерактивних педагогів. Основу сайту становлять ІКТ, в тому числі, презентації з усіх шкільних предметів, конспекти і методичні поради до проведення сучасного продуктивного уроку та матеріали для виховної роботи.
http://wecreative.ucoz.ru – творчий учитель. Сайт для творчих учителів, на якому можна знайти цікаві матеріали та завантажити свої надбання для обміну досвідом.
http://www.dnipro-ukr.com.ua – Літературно-художній журнал «Дніпро». Сценарії шкільних свят, новинки літератури, світова та українська класика.
Освітянська мережа України (www.ednu.kiev.ua) - представляє всі українські інформаційні ресурси, пов'язані з освітою: міжнародні, донорські та громадські організації, навчальні заклади, довідник для абітурієнтів, освіту і вивчення мов за кордоном,  гранти і стипендії, українську освітянську пресу, виставки, семінари, конференції, дистанційне навчання в Україні і за кордоном.
Європейський освітній портал (www.eu-edu.org) – інформаційно-аналітичний веб-ресурс, присвячений інтеграції України в європейський освітній простір. Веб-сайт містить практичну інформацію для студентів, які бажають навчатися в Європі; науковців, які прагнуть стажуватися у країнах ЄС; керівників освітніх інституцій, які поступово долучаються до Болонської системи чи прагнуть отримати фінансову підтримку своїх освітніх ініціатив; урядовців та громадських активістів, дотичних до питань освітньої сфери.
Освітній портал (www.osvita.org.ua). Інтернет-ресурс, в якому вчителі, учні, батьки, управлінці галузі освіти різних рівнів і всі зацікавлені можуть знайти найрізноманітнішу інформацію – від новин до планів уроків, методичні розробки та аналітичні матеріали щодо розвитку освіти в світі.
Веб-ресурс "Українська система дистанційного навчання" (www.udl.org.ua), на інформаційних сторінках якої можна ознайомитися з програмами певних курсів та даними про викладачів, взяти участь в онлайн-конференціях тощо.
Каталог "Бібліотеки України" (www.ukrlibworld.kiev.ua). Представлена повна інформація (телефони, місцезнаходження, адреси сайтів) про бібліотеки всіх областей України.
База даних «Законодавство України» (www.zakon.rada.gov.ua) знаходиться на сайті Верховної Ради України. Пошукова система дозволяє швидко знайти документи як за реквізитами, так i за контекстом.
Портал «Діти України» (www.children.edu-ua.net) надає різноманітну педагогічну інформацію, зокрема, методичну. Інформація, розміщена на ньому, спрямована на широке коло користувачів: від дитини до вчителя та батьків.
Освітній шкільний портал "Острів знань" (www.ostriv.in.ua). На освітньому порталі користувач має можливість познайомитись з новинами та подіями освітнього життя, а також скористатися автоматизованою базою даних вищих навчальних закладів України, каталогом освітніх сайтів та іншою різноманітною інформацією з питань освіти та науки. Ресурс буде корисний для користувачів молодшого, середнього і старшого шкільного віку, а також для вчителів та батьків.
Український центр оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua)  надає інформацію про підготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати ЗНО, програми ЗНО, тести, представляє регіональні центри та нормативні документи.
Наукове електронне фахове видання "Народна освіта" (www.narodnaosvita.kiev.ua) надає можливість педагогам, політичним і громадським діячам, пошукувачам наукових ступенів на сторінках окремих тематичних рубрик презентувати свої наукові доробки в галузі освіти, а також інформує дописувачів про вимоги щодо оформлення та представлення наукових статтей.
Слово вчителя (www.konserg.ucoz.ua). Сайт cтворений  для поширення педагогічного досвіду вчителів-предметників, спілкування, обміну ідеями. У ньому викладено розробки уроків, виховних годин, комп'ютерних програм, тестів, поурочні та календарні плани тощо.
Українська мова та література
http://www.ukrmova.dn.ua – українська мова та література. Методичні матеріали до уроків, олімпіад та конкурсів. Календарне планування, тематична атестація, атестація учителя, розробки уроків.
http://vk.com/uabooks – українські аудіокниги.
http://www.dilovamova.com – українське ділове мовлення.
http://www.library.lg.ua – літературна спадщина Бориса Грінченка.
Web-сайт, посвященный украинской поэзии. Произведения классиков украинской поэзии и сочинения современных авторов. Алфавитный указатель поэтов. Переводы на украинский язык произведений зарубежных поэтов. Тексты народных песени. Тексты современных песен.
Рубрики каталога:  Литература
Детская электронная библиотека - народные и авторские сказки, стихи и рассказы для детей, словарь, обои
Рубрики каталога:  Библиотеки Литература
Актуальные события в сфере украинской литературы, информация об украинских писателях, издательствах, литературных агентствах и издателях, книжных сетях и магазинах Украины. Онлайн-библиотека произведений украинских авторов.
Рубрики каталога:  Литература
Интернет-магазин книг. Каталог изданий, прайс-лист, заказ и оплата, доставка.
Рубрики каталога: Литература
Алфавитный каталог произведений украинских писателей, биографии, литературная энциклопедия, критические статьи, народное творчество, рефераты, словарь.
Рубрики каталога: Библиотеки
КАТАЛОГ ОСВІТНІХ ВЕБ-РЕСУРСІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури

“Поезія та авторська пісня України”. Сайт сучасних українських авторів, конкурси, літературна періодика, Форум, конкурси, цікаві проекти ..Вірші. Київ. ua”: сучасні київські автори, поетична школа, критика, конкурси, спілкування “Національна спілка письменників України”. Літературна Україна, письменницький довідник, загальні факти про НСПУ, з’їзди тощо
Сайт видавництва “КАЛЬВАРІЯ”. Новини видавництва, автори, фотогалерея, „Кальварійські посиденьки”, видання, читальня, Форум та ін.
Презентація методичного об`єднання http://korzun.at.ua/load/prezentacija_roboti_metodob_96_ednannja_vchitel...
http://korzun.at.ua/load/pozaklasna_roboa/vazhlivi_pam_jatni_ta_juvilejn... Важливі пам`ятні та ювілейні дати 2013-2014 року.
Диктанти з української мови. Запропоновані тексти диктантів — це цілісні завершені уривки, вилучені з творів художньої літератури, публіцистичних творів, періодичної преси.
Розділ сайту http://vchytel.info/
http://ukrainezzosh75.blogspot.com/p/11.html - цікаві матеріали про літературу кінця ХХ - початку ХХІ ст.
ukrlitera.ru Художня українська література, матеріали для школи: розробки уроків, календарно-тематичне планування.
http://skripnikmarina.ucoz.ua/ - сайт новий, цікавий. Тут є online тести з української мови та літератури, де учні можуть перевірити свої знання й отримати оцінки; довідники, кросворди, розробки уроків, презентації, аудіо- та відеоматеріали з української літератури тощо.
http://ukrainskamova.at.ua/ Офіційний сайт української мови. повна збірка правил української мови, та ще багато цікавої інформаціїї. Зокрема - ділова мова, мова для початківців, відео уроки, презентації та книжки українською.
https://sites.google.com/site/slovesniksevastopola/home - сайт вчителів української мови м.Севастополя.
http://eureka.ucoz.ua/ - багато цікавого матеріалу з літератури.
http://tsybulyanskabigmirnet.blogspot.com/ Блог "Еверест філології" (українська мова та література) для вчителів, учнів та їх батьків.
http://school.xvatit.com Гіпермаркет знань — це повна матриця всіх уроків і тестів. Тепер вся школа в одному місці. Окрім того, кожен може додавати свої вставки за ангалогією до Вікіпедії. Завдяки цьому кожен урок стає повнішим та сучаснішим. Тут все як у великому магазині самообслуговування, за одним виключенням: платити ні за що не потрібно. Натискайте на потрібний вам урок або тему і не забудьте про багаточисельні опції, в яких є кольорові презентації уроку, ілюстрації, домашні завдання і багато всього іншого, тобто — «повний фарш» уроку.
Для зручності відвідувачів даю прямі посилання на розробки уроків з української мови та української літератури на Гіпермаркеті знань.
http://golovina-helen.ucoz.ru/ персональний сайт учителя-мовника
http://testzno.com.ua/ Протестуй свої знання. На сайті можна перевірити свої сили в написанні тестів ЗНО з різних предметів, у т.ч. з української мови та літератури. Тестування проводиться анонімно без попередньої реєстрації. Інформація про тестування учасника є конфіденційною.
http://ukrtvory.ru/ Українські твори з літератури. Твори учнівські (5-12 клас),не всі досконалі, проте на головній сторінці та в розділі "Робота над творами" гарний матеріал для підготовки учнів до написання творів.
http://ukrmova.dn.ua/index.html Не забудьте й про вже відомий нам сайт Сороки Г.П. Охайний, чітко викладено матеріали. На жаль, не завантажується схема аналізу епічного твору.
http://ippo.org.ua/index.php?option=com_content&;task=blogcategory&id=59&Itemid=61 Сайт інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка. Корисні матеріали для учителів мови й літератури, у т.ч. для підготовки до атестації.
http://www.ukrtvory.com.ua/index.html
"Бібліотека школяра". Скопіювала анонс розділів: "Українська мова" - велика колекція учнівських творів з мови. "Українська література" - колекція шкільних творів з української літератури. На сайті максимально підібрані твори з літератури, які допоможуть Вам в стислі строки написати чудові роботи та отримати вищий бал. Всі твори викладені відповідно до шкільної програми учнів українських шкіл.
http://www.glazova.org.ua/ Для вчителів української мови. Сайт веде Олександра Глазова.
http://pysar.net/vidu.php Українська поезія. За алфавітом. Твори поетів також за алфавітом - зручно шукати. Є корисні посилання.
http://www.parta.com.ua/ukr/  Усе організовано згідно зі шкільною програмою. Внизу головної сторінки знайдете дрібні посилання, серед них "Шкільна програма". Є перелік всіх тем уроків літератури (у т.ч. світової) за класами (7-11), а також додаткові матеріали,реферати, твори, перекази, матеріали ЗНО, біографії, тексти для додаткового (самостійного, позакласного) читання та ін. "Так, представлені матеріали з 7 по 11 клас до предметів Українська література, Зарубіжна література, Історія України. Додав посилання у відповідні наші розділи . Пряме посилання на сторінку з уроками: http://www.parta.com.ua/ukr/school_program/
http://www.ukrlitzno.com.ua/ 9-11 класи. Українська література - готуємося до іспитів (ЗНО).Тут зібрано матеріал з теорії літератури, розповідається про життя та творчість письменників, короткий (а не скорочений!) зміст творів та питання для самоконтролю. http://www.ukrlitzno.com.ua/mapa-sajtu/ - це мапа сайту.
Ідея в тому, щоб зібрати в одному місці посилання на найкорисніші для вчителів предметні сайти.
Для поповнення списків залишайте новий коментар з посиланнями на сайти, бажано з коротким описом, чим корисний ресурс.
Мультимедійні підручники з української мови та літератури http://rozumniki.net/catalog/products/ukrayins%60ka-mova-ta-literatura/
http://medievist.org.ua/ - інформація про українську латиномовну літературу. Статті з методики викладання української літератури.
http://nbilokura.blogspot.com/ - блог "Мовний світ" вчителя української мови та літератури
Ресурси Інтернету для вчителя української мови та літератури 
 1. 1.Міністерство освіти і науки Україниhttp://www.mon.gov.ua/ 
 2. 2.Інститут інноваційних технологій і змісту освітиhttp://iitzo.gov.ua/
 3. 3.Мала академія наукhttp://man.gov.ua/ua 
 4. 4.Parta.http://www.parta.com.ua/ukr/
 5. 5.Освітній портал http://www.osvita.org.ua/
 6. 6.Освіта.http://osvita.ua/school/lessons_summary/mova/
 7. 7.Уроки.нет http://www.uroki.net/docukr.htm
 8. 8.УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРАhttp://www.ridnamova.ck.ua/
 9. 9.Портал вчителів України Наша школа  http://nashaskola.org.ua/viewcategory/21-ukrayinska-mova-ta-literatura.html
 10. 10.Для вчителів української мови http://www.glazova.org.ua/
 11. 11.Учительский журнал on-
 12. 12.http://www.teacherjournal.com.ua/shkola/ukrainska-mova-ta-literatura/16
 13. 13.00-portfolo-vchitelya-ukransko-movi.htmlПортфоліо вчителя української  мови
 14. 14.САЙТ ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ  КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. Б. ГРІНЧЕНКА - Українська мова http://ippo.org.ua/index.php?option=com_content&;task=blogcategory&id= 59&Itemid=61
 15. 15.Бабушкінський район. КЗО НВК № http://nvk99.dnepredu.com/ru/site/vchiteliu-ukrayinskoyi-mo.html
 16. 16.Українська література. Теорія літератури. Готуймося до іспиту та ЗНО з  української літератури. http://www.ukrlitzno.com.ua/
 17. 17.Українська мова та література - Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №http://school71.edu.kh.ua/bbloteka/mediateka/vchitelyu-predmetniku/ukrai nsjka_mova_ta_literatura/
 18. 18.Уроки державної мови http://mova.kreschatic.kiev.ua/
 19. 19.Web-сайт Інституту філології Київського національного університету  імені Тараса Шевченка http://www.philology.kiev.ua/library/index.shtml
 20. 20.Бібліотека філолога 
 21. 21.Національна Спілка Письменників України  http://www.nspu.org.ua/frontpage/ukr
 22. 22.Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України  http://www.ilnan.gov.ua/index.htm
 23. 23.УКРЛІТ.http://ukrlit.org/
 24. 24.Літературне об'єднання "Кобзар" ttp://www.kobzary.com.ua/?q=teachers


ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА
Electronic Library of Ukrainian Literature На сайті представлена електронна бібліотека, яка забезпечує вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури.
Incunabula На сайті представлена інтернет-бібліотека, в якій розміщені Інкунабули (книги, видані в Європі від початку книгодрукування до 1 січня 1501 року).
OpenBook Безкоштовна електронна бібліотека класичної літератури.
Бібліотека кошового писаря Електронна бібліотека української поезії та прози.
Библиотека ВВМ Безкоштовна віртуальна електронна бібліотека "ВВМ". На даному сайті можна знайти шедеври світової літератури (російської, української та зарубіжної), ознайомитися з творами та біографіями великих письменників, поетів та істориків, а також з творами усної народної творчості, роботами з релігії та історії, всі твори доступні для читання в режимі on-line. Сайт розрахований для широкого кола користувачів.
Библиотека детских журналов На даному сайті зібрано багато електронних версій різних дитячих журналів. Є можливість їх завантажити.
Библиотека на Meta.Ua Бібліотека електронних книг з можливістю пошуку та читання онлайн.
Дотик словом На сайті містится велика підбірка інтимної лірики.
Електронна бібліотека Максима Мошкова На сайті представлені електронні тексти різної тематики.
Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка В основу проекту покладено повне зібрання творів поета, видане в Києві видавництвом «Наукова думка» в 2001 – 2003 рр., а також «Повне зібрання творів в 10 томах».
Журнальный зал "Журнальний зал" є літературним інтернет-проектом, що представляє діяльність російських літературно-художніх та гуманітарних журналів, що виходять в Росії і за кордоном. Сайт розрахований на широкий загал.
Иван Александрович Гончаров Ресурс присвячений творчості російського письменника Івана Олександровича Гончарова (1812-1891). Сайт є повнотекстовою електронною бібліотекою, включає в себе тексти творів і листів Гончарова, статті, дослідження, монографії, матеріали конференцій, присвячених Гончарову, бібліографічні та біографічні дані, портретні галереї та інші матеріали.
Либрусек Бібліотечний інтернет-портал.
Мифология Сайт-бібліотека з міфології. Вміщує книги з міфології різних країн.
Мифология древних народов Сайт присвячений міфології. Представлені статті з міфології різних країн.
Поетика Сайт містить поетичну бібліотеку українською мовою.
Пушкин Сайт присвячений життю і творчості видатного російського поета і письменника, родоначальника нової російської літератури - Пушкіна Олександра Сергійовича. Тут можна докладно ознайомитися з малюнками, зробленими поетом в чернетках і нарисах своїх творів. Крім малюнків, на сайті представлена біографія Пушкіна і хронологія його життя.
Русская фантастика Найбільш повна колекція російськомовної фантастики в Інтернеті.
Сабатини Рафаэль На сайті представлені твори відомого італійського письменника Рафаеля Сабатіні.
Стихи о любви На сайті представлені вірші про любов класиків і сучасних поетів. Призначений для широкого кола читачів.
Стихи о любви классиков На сайті зібрані вірші про кохання російських та іноземних поетів.
УКРЛІТ.ORG Публічна електронна бібліотека української художньої літератури.
Фантаст На сайті представлена електронна бібліотека фантастики.
ФЭБ: Фундаментальная электронная библиотека "Русская литература и фольклор" Повнотекстова інформаційна система творів російської літератури, бібліографії, наукових досліджень, історико-біографічних праць.
Читанка Публічна дитяча онлайн-бібліотека. Представлені відскановані версії старих дитячих книжок.
Электронная библиотека Альдебаран Найбільша електронна бібліотека on-line. Вміщує безкоштовну художню, навчальну та технічну літературу різних жанрів і напрямів.

25.               Електронні бібліотеки Української художньої літератури

 1. 26.
мережева бібліотека української літератури UkrLiB - це найбільша в Інтернеті бібліотека української  літератури. Тексти розміщено за такими розділами: Класика, Народна        творчість, Сучасна література.
“Поетика”Бібліотека української Поезії   Проект  Романа Косаренка та  Юрія Мачухи під   гаслом "Українцям Всесвіту - невмирущі поетичні скарби нашої мови". Збірка охоплює поезії від  класичного періоду XVII - XIX ст. до сучасної поезії. Містить іпереклади зарубіжних класиків, народні та сучасні пісні.
Lib.Ru: Украинская проза” у  бібліотеці Мошкова   Українська класика,  сучасна проза і поезія,  фантастика.
поети   України (біографія, творчість, критика) на сайті “Клуб поезії”.
Бібліотека кошового писаря  Твори більш 100   українських класичних та  сучасних авторів.
українська класика, рукописи, стародруки у науковій електронній бібліотеці на сайті Національної бібліотеки України ім. В.Вернадського.
Бібліотека імені Мари Фішер Слиж на сайті “Українське життя в Севастополі”
бібліотека філолога на сайті Інституту філології Київського національного університету.Твори М.Вороного, І.Котляревського, Л.Українки, І.Франка, Т.Шевченка.
художня література на   сайті “Exlibris – українська електронна бібліотека”М.Гоголь українською мовою, деякі сучасні письменники.
Муза” - літературні сторінки    Сучасні українські автори. Твори українською й                        російською мовами.   
Сучасна українська література. Представлено твори сучасних українських письменників, поетів, думки критиків та статті з літературознавства. Проект орієнтований насамперед на читача української літератури і літературної критики, написаної, починаючи з 70-х років ХХ століття і до нашого часу як в Україні, так і за її межами. Проект МФ НАУКМА.
українська фантастика

Українська мова та література в Інтернеті

Інтернет-ресурси з української мови
http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=1964 (Україно-Російський Фразеологічний Словник)
Iнтернет-ресурси з української літератури
http://www.utoronto.ca/cius/ (Допоміжні літературознавчі і бібліографічні матеріали, покажчик до журналу „Нова генерація“, праця М. Тарнавської „Ukrainian Literature in English“ тощо);
http://www.loc.gov/rr/european/shevchenko.html (Шевченкіана на сайті Бібліотеки Конгресу)
Українська художня література в Інтернеті
http://poetyka.uazone.net/ (Бібліотека нараховує поезії понад 200 українських поетів. Тексти народних пісень і пісень сучасної української естради);
http://www.ukrlib.km.ru (Бібліотека української літератури: класика, народна творчість, сучасні твори, біографії письменників. Найбільше зібрання української літератури в Інтернеті);
http://www.utoronto.ca/elul (Бібліотека створена для студентів, які вивчають українську літературу в американських чи канадських університетах. На сайті є твори В. Винниченка, В. Підмогильного, Л. Скрипника, О. Кобилянської, П. Куліша, П. Мирного, Л. Мартовича, І. Нечуя-Левицького і т. ін. Диспут про „Шляхи розвитку української літератури“ і т. ін.);
http://www.donbaslit.skif.net (Творчiсть українських письменникiв Донбасу)
http://ukrlife.org/main/library.html (Бібліотека української літератури)
http://vitchyzna.ukrlife.org/ (Літературно-художній та громадсько-політичний журнал “Вітчизна”)
http://aphorism.org.ua/ (Афоризми українські та світові)
http://www.vsesvit-journal.com/ (Український журнал іноземної літератури “Всесвіт”)
http://www.tsybulko.com.ua/ (Офіційний сайт письменника Володимира Цибулька)
http://www.pisni.org.ua/ (Українські пісні)
ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Весна http://www.vesna.org.ua Електронна бібліотека текстів українських письменників, а також деяких російських та зарубіжних у перекладі українською мовою, на сервері «Віртуальна Русь».
Е-бібліотека «Чтиво» http://chtyvo.org.ua Книгозбірня україномовної літератури. Метою діяльності бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Пріоритетними завданнями «Чтива» є: надання читачам якісних електронних книг в повному обсязі (не уривки і не скорочені варіанти) і в якомога більшій кількості, забезпечення школярів та студентів україномовним літматеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.
Електронний читальний зал http://library.kr.ua Повні електронні тексти на сайті Кіровоградської ОУНБ : електронні книги, рукописи, історія, краєзнавство Кіровограда та області.
Класика української літератури http://www.nbuv.gov.ua Українська класика, рукописи, стародруки в науковій електронній бібліотеці на сайті Національної бібліотеки України ім. В.Вернадського. Київські глаголичні листки (IX-X ст.) Почаївські стародруки (XVIII ст.). Пересопницьке Євангеліє (1556—1561). "Енеїда" Івана Котляревського. Твори Миколи Гоголя, Тараса Шевченка, Михайла Петренка, Панаса Мирного, Івана Франка, Михайла Коцюбинського.
Мережева бібліотека української літератури http://www.ukrlib.com.ua Ukrlib - найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок містить також літературну енциклопедію, біографії майже всіх письменників України, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів. Класика. Народна творчість. Сучасна література.
Українська бібліотека http://www.ukrcenter.com Українська бібліотека на сайті Українського освітньо-інформаційного центру. Українська й зарубіжна художні твори. Народна творчість. Історія. Наука. Статті. Мова. Життєписи. Детективи. Лірика. Гумор. Поезія. Поеми. Повісті. Романи. Драми. Казки. Легенди. Пісні.
Українська бібліотека — «Джерело» http://www.ukrlib.com Бібліотека всесвітньої літератури на українській мові. Українська література: Леся Українка, Іван Франко, українські прислів'я, приказки, загадки, скоромовки.
Українське життя в Севастополі http://ukrlife.org Бібліотека імені Марії Фішер-Слиж. Наука. Історія. Голод. Крим. Флот. Патріотичне. Поезія. Література. Скарбниця. Драми.
BIBLOS.org.ua http://biblos.org.ua Електронна україномовна онлайн-бібліотека загального доступу, де розміщені електронні тексти книг різножанрової літератури.
Lib.Ru: Украинская проза http://lib.ru Українська проза” у бібліотеці Мошкова. Українська класика. Сучасна українська проза і поезія. Сучасна українська фантастика.
EXLIBRIS http://exlibris.org.ua Українська електронна бібліотека: історія, публіцистика, художня література.
ПРОЗА
Електронна бібліотека української літератури http://www.utoronto.ca Проект відомого літературознавця, професора Торонтського університету Максима Тарнавського. Електронне видання класиків української прози.
Спогади про майбутнє http://www.zhelem.com Сайт української фантастики «Спогади про майбутнє». Автор сайту, письменник-фантаст Ігор Желем зібрав тут чимало текстів, лінків, інформації тощо.
ПОЕЗІЯ
Бібліотека: Поети України http://www.poetryclub.com.ua Поети України (біографія, творчість, критика) на сайті “Клуб поезії”. Прадавня українська література (до 988 р.). Давня українська книжна література (X ст. (988 р.) - XVIII ст. (1798р.). Нова українська література (кінець XVIII - початок XX ст.). новітня українська література (XX ст. - наші дні).
Бібліотека української поетики http://poetry.uazone.net Проект Романа Косаренка, Юрія Мачухи та Петра Гринюка. Найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Збірка охоплює поезії від класичного періоду XVII - XIX ст. до сучасної поезії. Містить і переклади зарубіжних класиків, народні та сучасні пісні.
Поезія та авторська пісня України http://www.poezia.org.ua Вірші, авторські пісні, критика. Інформація про авторів та їхні книги.
Поетика http://poetry.uazone.net Бібліотека української поезії. Класичний період (XVII-XIX ст.) Перша половина XX ст. Поезія 1940-60-х років. Поезія 1970-80-х років. Поезія 1990-х років і ХХІ століття. Переклади. Народні пісні. Сучасні пісні.
***
Іван Франко http://www.franko.lviv.ua Збірки поезій, поеми та довідниковий том до зібрання творів у 50 томах Івана Франка на сайті Наукової бібліотеки Львівського державного університету ім. І. Франка. Біографія. Проект - листування Франка.
Тарас Шевченко. Кобзар http://svitiaz.tripod.com Web-версія "Кобзаря" Тараса Григоровича Шевченка.
Кобзар http://kobzar.info Портал «Кобзар» - це спроба через призму Шевченківського слова та на прикладі його життя показати найвищу академію українського народу, у якій сконцентровано все - мова, історія, звичаї та традиції; етика та естетика; національна філософія та духовність.
Павло Тичина http://tychyna.krok.com.ua Сайт присвячений Тичині: тексти, матеріали, фото, біографія.
КАЗКА
Українська казка http://www.kazka.in.ua Народні та авторські казки.
Весела Абетка http://abetka.ukrlife.org Дитячу сторінку зроблено на замовлення Світової Федерації Українських Жіночих Організацій. Класний український дитячий закуточок у мережі. Казки. Читанка. Усмішки. Приказки. Скоромовки. Загадки. Лічилки. Ігри.
СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА
Електронна бібліотека http://tochka.org.ua Бібліотека ексклюзивних публікацій: проза, поезія, критика, драматургія, переклади, інтерв'ю, публіцистика на сайті українського інформаційного порталу "Точка літературного кипіння" .
Поетичні майстерні http://maysterni.com Вірші, проза, аналітика, огляди.
Українська література: Бібліотека арт журналу AZH http://www.lib.azh.com.ua Сучасна українська література на сайті некомерційного інтернет-видання «АZH». Андрухович Юрій, Сергій Жадан, Іздрик Юрко, Воццек, Карпа Ірена, Прохасько Тарас.
Українська література XXI ст. http://ukrlit.blog.net.ua Бібліотека, рецензії, презентації огляди.
ПЕРСОНАЛЬНІ САЙТИ СУЧАСНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ
Офіційна сторінка письменниці Забужко Оксани http://zabuzhko.com Офіційна сторінка письменниці Забужко Оксани. Біографія. Поезія. Проза. Громадська діяльність. Нагороди. Інсценізації та екранізації. Інтерв’ю. Фотогалерея.
Сторінка Галини Пагутяк http://pahutjak.boom.ru Персональний сайт письменниці Пагутяк Галини. Новини. Бібліографія. Статті. Фотоальбом. Книги.
Тарасюк Галина Тимофіївна – поетеса, прозаїк, громадський діяч http://tarasyuk.info Офіційна сторінка письменниці Галини Тарасюк. Поезія. Проза. Критика. Біографія. Фотографія. Бібліографія.
Лариса Денисенко http://larysa.com.ua Офіційний сайт письменниці Лариси Денисенко. Біографія. Посилання. Преса. Галерея.
Сайт поета Івана Андрусяка http://www.dyskurs.narod.ru Поезія. Проза. Для дітей. Критика. Переклади. Есеїстика. Біографія. Фотоґалерея
Сайт братів Капранових http://www.kobzar.com.ua Головна. Статті. Для журналістів. Книжки.
Сторінка подружжя Шевченків http://www.shevchenky.com Персональна сторінка Наталки та Олександра Шевченків. Книжки. Автори. Галерея.
Домашня сторінка Марини Соколян http://www.msokolyan.narod.ru Книжки. П'єси. Поезії. Статті.
ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ
Січеслав http://sicheslav.50g.com Українська література на «Сайті незалежної української думки міста Січеслава».
Література Придніпров’я http://filosof-50.ucoz.ru Основна мета сайту «Література Придніпров’я» - популяризація творчого надбання письменників Дніпропетровщини. Йдеться про майстрів поезії, реалістичної прози, фантастики, езотерики, драматургії, есеїстики.
Єкатеринослав-Дніпропетровськ-Січеслав http://dnepr.liter.net Літературні альманахи та літературні публікації. Галерея.
***
Офіційний сайт письменника з Дніпропетровська Дмитра Бондаренка http://www.dmytro-bond.narod.ru Біографія. Твори . Ілюстрації.
Леся Степовичка http://stepovychka.porogy.org Персональний сайт дніпропетровської письменниці Лесі Степовички. Біографія. Новітні події. Поезія. Проза.


Українська мова та література

Учні, вчителі
Словник
Учні, вчителі української мови та літератури
Бібліотека української літератури
Учні, вчителі
Бібліотека української поезії
Учні
Бібліотека школяра
Учні, вчителі української мови та літератури
Лінгвістичний портал МОВА-ІНФОЕлектронний підручник, он лайн-перекладач, словники, мовний арсенал, мови світу та багато іншого
Учні, вчителі української мови та літератури
Українське ділове мовлення
Вчителі української мови та літератури
Персональний сайт.
Учні, вчителі
Персональний сайт.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Всі цікаві факти про англійську мову